Nyt udstyr til sæson 17/18

Vi har indkøbt 15 helt nye bolde til den kommende sæson. Vi har også som noget nyt investeret i en hæverbold, der i kraft af sin ekstra vægt er særlig velegnet til at træne fingerslag og styrke kræfterne i fingre, hænder og arme. Der er også blevet købt forkskelligt mindre trænings- og kampudstyr som sjippetove, strategitavle og meget mere.

Derudover er der bestilt sweatshirts til alle trænere med klubbens logo, så de sammen med spillerne på holdene kan repræsentere og synliggøre Aarhus 1900 Volleyball til kampe og turneringer.

Der arbejdes desuden hårdt på at skaffe sponsorater eller klubarbejde, der kan finansiere 3 nye træningsnet og 1 nyt kampnet.

De bedste hilsner
Bestyrelsen

Støt os
Aarhus 1900 Volleyball er en klub drevet af frivillige ildsjæle, og vi har altid brug for alt den hjælp, vi kan få, da det er dyrt at drive volleyballklub i Aarhus C. Har du mulighed for støtte os gennem enten et sponsorat eller nogle arbejdsopgaver, klubbens medlemmer kan varetage og tjene penge til klubkassen, så er du meget velkommen til at kontakte os.

Skriv til: formand@1900volley.dk